افزایش عمر چرم با چند تکنیک هایی جالب

افزایش عمر چرم با چند تکنیک هایی جالب

 

حتما محصول چرمی که به تازگی خریده اید برای تان خیلی عزیز است و دوست دارید همه راه هایی مراقبت از آن را بدانید.

چرم هم درست مانند پوست ماست و نیاز دارد تا تمیز شود، جلا داده شود و هیدراته شود.

اما چگونه؟ در ادامه با  چی بپوشم همراه شوید تا به شما بگوییم…

 

چرم را تمیز کنید

قبل از شروع هر کاری باید با یک دستمال نخی تمیز، کیف چرم یا بوت چرم تان را حسابی تمیز کنید و گرد و خاکش را جدا کنید. با حرکات چرخشی به آرامی چرم عزیزتان را تمیز کنید.

یک ترفند برای اینکه حسابی چرم تان تمیز شود استفاده از دستمال مرطوب نوزاد است. با این دستمال ها حسابی می توانید چرم را تمیز کنید اما نکته ی مهمی که وجود دارد این است که در صورت استفاده ی مداوم از دستمال مرطوب چرم را خشک می کند.

 

لکه های سفید روی چرم مشکی را چطور پاک کنیم؟

اصلا جای هیچ نگرانی ای نیست. علاجش چای کیسه ای ست که در آب گرم غوطه ور شده باشد. باورش سخت است نه؟ فقط کافی چای کیسه ای را روی این لکه های مزاحم ماساژ دهید تا به کلی از بین بروند. یک راه اثبات شده ی دیگر هم وجود دارد و آن هم پاک کردن این لکه ها با پنبه ی آغشته به سرکه و آب است.

 

لکه های چربی را چطور از روی چرم پاک کنم؟

کاری ندارد! کافی ست کمی پودر بچه یا کمی گچ را رو این لکه ها بپاشید و با دستمال پاک کنید.

واکس زدن را فراموش نکنید

شاید این پیش پا افتاده ترین ترفند باشد. اما باید بدانید که واکس زدن روزانه ی کفش های چرمی عمر آنها را افزایش می دهد و باعث می شود که مثل روز اول شان نو و براق به نظر برسند. واکس زدن منظم چرم باعث مقاومت آنها نسبت به آب هم می شود.

 

چطور واکس مناسب برای چرم را انتخاب کنیم؟

انتخاب واکس مناسب خیلی مهم است. واکسی که خریداری می کنید باید دقیقا هم رنگ چرم تان باشد. اگر واکس همرنگ ش را پیدا نکردید می توانید از واکس های شفاف یا بی رنگ خریداری کنید و با خیال راحت از آن برای هر رنگ چرمی استفاده کنید.

اگر بین انتخاب دو رنگ واکس روشن و تیره گیر افتادید، بهتر است واکس روشن تر را انتخاب کنید تا از تغییر رنگ دادن چرم تان جلوگیری کنید.

 

همیشه واکس هایی را بخرید که در فرمول شیمیایی آنها از موم زنبور عسل استفاده شده است.

بعد از اینکه با برس مناسب چرم عزیزتان را حسابی واکس زدید اجازه دهید تا حداقل بیست دقیقه خشک شود. حواس تان به برسی که انتخاب می کنید باشد.برس های خیلی زبر و خشن می توانند چرم تان را سوراخ کنند.

VahidLeather

ورود به حساب کاربری

ساخت حساب کاربری جدید

برای بازیابی رمز عبور شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

اینستاگرام